Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeśli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite i w szeregu przypadków zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne oraz warte paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z porywającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o oryginalne smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

restaurants main market square krakow

W najwyższym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej również znaleźć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych potraw.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna oraz nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz optymalne polskie napoje oraz upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.